Kaliteli Yaşam Projesi Kapsamında Evlerine Hizmet Götürdüğümüz Yaşlı Ve Engelli Vatandaşlarımızdan Altındağ Kaymakamı Erol KARAÖMEROĞLU’ na Ziyaret.
 
Haber No:2018/120
27.12.2018
 
        Altındağ Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından yürütülen “Kaliteli Yaşam” projesi kapsamında ilçemizde ikamet eden yaşlı kimsesiz engelli vatandaşlarımız Kaymakamımız Sayın Erol KARAÖMEROĞLU’nu makamlarında ziyaret ederek 2019 yılının Ülkemize, Milletimize Sağlık, Mutluluk getirmesi dileklerinde bulunmuşlardır.
 
        Kaymakamımız Erol KARAÖMEROĞLU misafirleri ağırlamaktan duyduğu memnuniyeti dile getirerek, projemizde Altındağ ilçemizde ikamet eden dezavantajlı yaşlı ve engelli 180 kişiye haftalık, 15 günlük, aylık olarak hanelerine gidilerek yemek yapıldığını, kişisel bakımlarının yapıldığını, ev temizliklerinin yapıldığını açıklamıştır ve bu projede 12 personel ile çalışıldığını belirtmiştir.
Projenin devamı ile ilgili yaptığı açıklamasında yoğun bir çalışma içerisinde olduklarını ve Sosyal Yardımlar Genel Müdürlüğünden onay beklediklerini, projenin devamı ile ilgili gelen kabulden sonra hizmetlerin aksamadan devam edeceğini ve projenin ikinci döneminde evlerinde imkan bulunmayan hanelerin çamaşırları yıkanıp ütülenerek hanelere bırakılacağını ve yemek konusunda gerekli ortamın olmadığı hanelere de günlük olarak sıcak yemek dağıtımını düşündüklerini açıklamasına eklemiştir.
 
        Son olarak gelen misafirlerin, 2019 yılını sağlık, mutluluk ile geçirmeleri temennisinde bulunarak misafirlerini uğurlamıştır.