Altındağ Kaymakamı Erol Karaömeroğlu, İlçemizde İkamet Eden Şehit ailelerimiz ve Gazilerimiz İçin İftar Programı Düzenledi.
 
Haber No: 2019/41
 
Altındağ/ANKARA  28/05/2019
 
 
          Altındağ Kaymakamı Erol Karaömeroğlu ve eşi Filiz Karaömeroğlu İlçemizde İkamet Eden Şehit ailelerimiz ve Gazilerimiz için düzenledikleri iftar programında davetlilerle bir araya geldi.          
Kur’an-ı Kerim tilavetinden sonra yapılan duanın ardından konuşan Kaymakam Erol Karaömeroğlu
‘’Sn. Protokolümüzün Kıymetli Üyeleri
Tarihi Şanla Şerefle dolu Altındağ’ımızın güzel insanları
Aziz Şehitlerimizin ve gazilerimizin elleri öpülesi aileleri hoş geldiniz. Hepinizi sevgi, saygı ve en kalbi duygularımla selamlıyorum.
Hep birlikte mübarek ramazan ayını idrak ediyoruz. Cenabı hak tuttuğumuz oruçları, yaptığımız ibadetleri kabul eylesin. Ramazan bayramına erişmeyi hepimize nasip eylesin inşallah
Başı rahmet, ortası mağrifet, sonu kurtuluşa erme olan on bir ayın sultanı bu mübarek ramazan ayında Devletimizin milletimizin asıl sahipleri Aziz Şehitlerimizi ve Gazilerimizi anmak onlara şükran ve saygı dileklerimizi iletmek amacıyla sizlerin onuruna bu iftar programını düzenledik.
Şehitlerimiz ve gazilerimiz yaptıklarıyla Türk tarihinde ve Türk milletinin gönlünde yerini almıştır.
Milletimiz geçmişten bugüne pek çok kahramanlık destanı yazmıştır. Pek çok devletle mücadele etmiş, pek çok zorluğun üstesinden gelmiş, en umutsuz anlarda bile birbirine kenetlenerek iman gücüyle tekrar ayağa kalkmasını bilmiştir. Yüzyıllardır ülkesine vatandaşlık bağı duyan, kendisini bu toprakların bir parçası kabule den ecdadımız da bugün sizler ve bizler de ülkemizin bölünmezliğini, milletimizin hakimiyetini korumak adına göz kırpmadan canımızı fedaya hazır olmuşuzdur.
Biz şunu gördük ki Malazgirt’ teki, Söğüt’ te, Domaniç’ teki, Fatih’in dayandığı İstanbul kapısındaki, Çanakkale’ deki milli mücadeledeki ruhu hiç kaybetmemişiz. Damarlarımızda aynı kan aktıkça, içteki ve dıştaki tüm düşmanlara inat ortak ruhu korudukça bu hiç değişmeyecek.
Türkiye Cumhuriyeti ayaktadır ve sonsuza dek öyle kalacaktır. Çünkü maya sağlamdır. Bizim insanımız bir kere sabır ve şükür adlı iki anahtarın sahibidir. Dahası dünyada hür ve bağımsız yaşaya gelen yeğane millettir. Diğer toplumlara göre de zeka üstünlüğü vardır. Sabır, şükür, zeka ve cesaret erdemleri onu kıyamete kadar ayakta tutacaktır.
Çanakkale’ de, Kurtuluş Savaşında, Kıbrıs’ta, Güneydoğu’da, 15 Temmuz bağımsızlık ve özgürlüğümüzden ne pahasına olursa olsun asla vazgeçmeyeceğimiz dünyaya haykırılmıştır. Ve de haykırılmaya devam edilecektir. Evet Yüzbinlerce Şehit Verilmiştir. Çünkü vatanın canda hakkı vardır. Büyük Şairin de dediği gibi; ‘’ Bayrakları Bayrak Yapan Üzerindeki Kandır, Toprak Eğer Uğrunda Ölen Varsa Vatandır.’’   Dünyada hiçbir millet yoktur ki, vatanın her karış toprağını şehitlerine yatak, al kanını da gönderine bayrak yapsın. Bu yüce Türk Milletinin onurudur, gururudur.
Muhterem Şehit ve Gazi ailelerimiz.
Sizler bu vatana en kıymetli varlıklarınzı , uzuvlarınızı verdiniz. Sizlerin acılarını dindirmek mümkün değildir. Ancak şunu bilin ki, milletçe açınızı içimizde hissediyor ve paylaşıyoruz. Sizlere Millet olarak şükran ve saygı duyuyoruz. Sizler bu milletin en onurlu, en saygıdeğer fertlerisiniz. Şehit ailesi olmak gibi en yüce onuru taşımaktasınız. Fakat şunu da unutmayın ki hiçbir şehidimizin kanı yerde bırakılmamıştır, bırakılmayacaktır. Ve rengin şehitlerimizin al kanından alan Bayrağımız ilelebet özgürce dalgalanacaktır.
Bu duygu ve düşüncelerle başta Büyük Atatürk olmak üzere Vatan savunması için canlarını seve seve feda eden tüm şehitlerimizi rahmet, minnet, ve şükranla anıyorum. Gazilerimize sağlık, afiyet diliyorum, şehitlerimizin değerli ailelerine bir kez daha sabırlar diliyorum. Ramazan bayramını da en içten dileklerimle kutluyorum.‘’ dedi.
 Program sonunda, Şehit ve Gazi aileleri ve davetliler ile fotoğraf çektiren Kaymakam Erol KARAÖMEROĞLU, İftar Programına katılan herkese teşekkür etti.