Altındağ Kaymakamı Erol KARAÖMEROĞLU, 19 Eylül Gaziler Günü dolayısıyla Anıtkabir’de düzenlenen törene katıldı.
 
Haber No:2018/93
 
Altındağ/Ankara 19.09.2018
 
İçişleri Bakanı Sayın Süleyman Soylu, 19 Eylül 2018 Çarşamba günü Gaziler Günü dolayısıyla Anıtkabir'de düzenlenen törene katıldı.
Anıtkabir ziyaretine ayrıca Ankara Valisi Sayın Ercan Topaca, Ankara Garnizon Komutanı Korgeneral Ali Sivri, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Ünsal Bulut, Vali Yardımcısı Ahmet Sait Kurnaz; Altındağ Kaymakamı Erol KARAÖMEROĞLU, İl Emniyet Müdürü Servet Yılmaz, Türkiye Muharip Gaziler Derneği Genel Başkanı Emekli Piyade Albay Mehmet Şükrü Tandoğan, gaziler, askerî personel ve öğrenciler katıldı.
İçişleri Bakanı Soylu, beraberindeki heyetle Aslanlı Yol'dan yürüyerek tören alanına geldi.
Atatürk'ün mozolesine çelenk konmasının ardından saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu.
Misak-ı Milli Kulesi'ne geçen Bakan Soylu, Anıtkabir Özel Defteri'ni imzalayarak şunları yazdı: “Aziz Atatürk; millete hizmet yolunda ulaştığınız mertebeler içinde belki de en çok değer verdiğiniz ve milletin gönlünde ayrı bir yere sahip olan 'Gazi' unvanınızın yıl dönümü münasebetiyle huzurlarınızda bulunuyoruz. Aziz milletimiz, yeryüzünde var olduğu ilk günden bugüne kadar gözünü kırpmadan vatan müdafaasına koşan, 'ölürsem şehit, kalırsam gazi' diyerek her tehlikeye göğsünü siper eden tertemiz evlatlar yetiştirmiştir. Sadece ordularıyla işgale yeltenen yabancılara karşı değil 21. yüzyılın insanlık adına utanç kaynağı olarak gördüğümüz terör örgütlerine, bir gece ansızın devleti ele geçirmeye yeltenen içimizdeki hainlere, ülkenin huzur ve güven ortamını bozmaya yeltenen bütün karanlık ruhlara karşı mazimizden getirdiğimiz 'gaza ruhu', ülkemizin her ferdinin kalbinde halen dimdik ayaktadır. Yaşadıklarımız göstermektedir ki bizleri tarih boyunca var eden bu yüksek ruh, gelecekte de var olacak, aziz milletimizin evlatları, gaziliğin gururunu gelecekte de yaşamaya devam edecektir. Bu vesileyle, başta şehadete 'bir köstekli saat inceliği kadar' yaklaşmış bulunan zat-ı aliniz olmak üzere gelmiş geçmiş bütün gazilerimizin Gaziler Günü'nü tebrik ediyor, aziz hatıranız önünde saygıyla eğiliyorum.”
İçişleri Bakanı Sayın Süleyman Soylu daha sonra gazilerle birlikte hatıra fotoğrafı çektirdi, Anıtkabir'de bulunan öğrencilerle sohbet etti.
 
Altındağ Kaymakamı Erol KARÖMEROĞLU, Anıtkabir ziyaretinin ardından İlçemiz Ulus meydanında 19 Eylül Gaziler Günü münasebetiyle düzenlenen törene de iştirak etti. Törene gaziler, gazi yakınları ve kalabalık bir vatandaş topluluğu katıldı. 
 
Altındağ Kaymakamı Erol KARAÖMEROĞLU 19 Eylül Gaziler Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.
 
Mesajda; millete Anadolu kapılarını açan, üç kıta yedi iklimde hakimiyet kurduran, Çanakkale'de ve İstiklal Savaşı'nda tüm yokluk ve imkansızlıklara rağmen vatanına, bayrağına ve istiklaline sahip çıkmasını sağlayan ruhun, kadim gaza anlayışı olduğunu belirtti.
"Bu anlayışın bir eseri olarak şanlı tarihimiz, gazilerimizin ve şehitlerimizin kahramanlıklarıyla, canları pahasına verdikleri mücadeleler ve büyük zaferlerle doludur." ifadesini kullanan Kaymakam KARAÖMEROĞLU, milletin dün olduğu gibi bugün de "Ölürsek şehit, kalırsak gazi oluruz." diyerek istiklalini ve istikbalini savunduğunu anımsattı.
"Gerek askerlerimiz, polisimiz ve güvenlik korucularımızla dünyanın en vahşi terör örgütlerine karşı yürüttüğümüz mücadele, gerekse milletimizin tüm fertlerinin 15 Temmuz Fetö hain darbesine karşı sergiledikleri destansı direniş, bunun en güzel örneğidir.
Her zaman ifade ettiğimiz gibi bu millet, mensubu olmaktan gurur duyduğumuz gazi bir millettir. Şehitlik ve gazilik unvanları, hiçbir maddi değerle, hiçbir dünyevi payeyle ölçülemeyecek derecede büyük bir şeref kaynağıdır.
Gazilerimizin temsil ettikleri değerlerin bilinciyle onurlu, ağırbaşlı duruşlarıyla, vatan sevgileri ve kahramanlıklarıyla yeni nesillere rehberlik edeceklerine inanıyorum.
Bu toprakları bizlere vatan kılan, bağımsızlığımızı borçlu olduğumuz tüm kahramanlara şükranlarımızı sunuyor, Allah hepsinden razı olsun diyorum. Bu vesileyle, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal'e İstiklal mücadelesindeki önderliğinden dolayı 'Müşir' ve 'Gazi' unvanı verilişinin yıl dönümünü ve Gaziler Günü'nü en kalbi duygularımla kutluyorum."