Bilim Sanat Merkezleri Modern Enderunlar Olacak
 
Haber No: 2018/98
11.10.2018
 
 
Altındağ Şehit Hüseyin Gültekin Bilim Ve Sanat Merkezi tarafından düzenlenen ‘’Bilimin Aydınlığında Ulucanlar 4007 Bilim Şenliği’’ projesinin açılışına Altındağ Kaymakamı Erol KARAÖMEROĞLU’ da katıldı
 
KARAÖMEROĞLU açılış konuşmasında “Değerli Misafirler, Sevgili Öğrenciler Geçen sene eğitim-öğretime açılan, şimdi ise ikinci yılında olan okulumuzun; 4007 Bilim Şenliği açılışını gerçekleştirmesinin mutluluğu içindeyiz. Kaymakamlığımız, Belediyemiz ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüz paydaşlığında gerçekleşen bu şenliğin; Ulucanlar Yarı Açık Cezaevi Kültür Sanat Merkezi’ni canlandırması ve desteklemesi açısından da önem arz etmektedir.
Bizler tarihte ilk üstün yetenekliler okulu olan Enderunlara sahip milletin evlatlarıyız. Şimdi ise Bilim ve Sanat Merkezleri, modern Enderunlar olarak tarih sahnesinde yerini almaya adaydır.
Unutmayalım ki ister özel yetenekli olsun, ister olmasın her çocuk için en değerli olan hediye ailesinin ona olan koşulsuz sevgi ve kabulüdür.
Bilim ve Sanat Merkezleri, üstün ve özel yetenekli olarak tanılan öğrencileri kabul eden,  bu öğrenciler eğitim veren kurumlardır.
80 ilimizde 111 merkezde hizmet etmekte olan Bilim ve Sanat Merkezlerinde 37 bin özel yetenekli öğrenci eğitim almaktadır. İçlerinden biri bile ülkemizin ve dünyanın kaderini değiştirebilir.
Ülkemizin gereksinim duyduğu geleceğin bilim insanlarını yetiştirmek, bilimsel amaçlı proje ve yarışmaları yaygınlaştırmak, geleceğin bilim insanı olma potansiyeline sahip çocuklarımızı erken yaşlarda keşfedip, var olan yetenekleri geliştirip, onlara gerekli desteği vererek araştırmacı bir ruh kazandırmak hepimizin görevidir. 
Sevgili öğrenciler eminim ki proje çalışmalarınızın her biri ilerde başarılı çalışmalarınıza atılacak büyük imzaların ilk basamağıdır.
Bilim ve Sanat Merkezlerinin faydalı bir program olduğuna hiç şüphemiz yoktur. Bu nedenle varlığını güçlendirerek devam ettirmelidir. 4007 TÜBİTAK projesinin gerçekleşmesinde emeği geçen tüm eğitimcilerimizi ve öğrencilerimizi tebrik ediyorum. Gelecek adına yaptığınız çalışmalardan dolayı sizlere teşekkür ediyorum “ diyerek açılışta sergilenen ürünleri gezdi.