Haber No: 2018/35

        Altındağ/ Ankara    29/03/2018

 

Altındağ Kaymakamı Erol KARAÖMEROĞLU, Ankara Valisi Ercan TOPACA Başkanlığındaki heyetle birlikte Türk Kızılayı Aşevi Binası’nı ziyaret edip, ihtiyaç sahibi vatandaşlara düzenli olarak yapılan yemek dağıtımına katıldılar.
Yemek dağıtımına Vali Ercan Topaca’nın yanı sıra Altındağ Kaymakamı Erol Karaömeroğlu, Kızılay Genel Başkanı Kerem Kınık, Vali Yardımcısı Kemal Karadağ, İl Emniyet Müdürü Servet Yılmaz, İl Millî Eğitim Müdürü Vefa Bardakçı, İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Özkan Ünal, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Bestami Erkoç, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Barış Yavuz ile Kızılay İl Başkanı Ahmet Hizanlıoğlu katıldı. 
Türk Kızılayının ilk aş ocağı olan  Ulucanlar semtindeki Dr. Cevat Naki Akkerman Aş Ocağı, Gazi Mustafa Kemal Atatürk tarafından Kurtuluş Savaşı'nın başladığı 1919'da kurulmuş. Aş ocağında, 98 yıldır hayırseverlerin de desteğiyle ihtiyaç sahiplerine her gün sıcak yemek dağıtılıyor. 
Yemek dağıtımı esnasında Kuran-ı Kerim tilavetinin ardından, devletimizin bekası, ordumuzun ve güvenlik güçlerimizin daima muzaffer olması için hep birlikte dua edildi. 
Kızılay Genel Başkanı Kerem Kınık ile birlikte ihtiyaç sahibi vatandaşlara yemek dağıtan Vali Ercan Topaca, Altındağ Kaymakamı Erol Karaömeroğlu ve beraberindeki heyet vatandaşlarla bir süre sohbet etti.