2019/36
13.05.2019
 
 
Altındağ Kaymakamı Erol Karaömeroğlu İlçemiz Sosyal Yardımlaşma Vakfından yardım alan dezavantajlı Annelerle Anneler günü sebebiyle iftar programında bir araya geldi.
Karaömeroğlu programda yaptığı konuşmada: ‘’ Sayın Konuklar Değerli Misafirler;
Öncelikle bütün annelerimizin Anneler Gününü men kalbi duygularla kutlarım. Sizlerle bir arada olmanın mutluluğunu yaşıyorum. Sizler bizlerin baş tacısınız. Bu anlamlı günde istedik ki duygularımızı dile getirelim, bir kez daha sevgimizi sunalım. Davetimizi kabul ederek, bizimle olduğumuz için sizlere teşekkür ediyorum. Bütün bir yıl boyunca kutladığımız özel günlerin en özenli ve anlamlısı sanırım hepimiz için Anneler Günü’ dür.
Annelik bir ruhtur, şuurdur, annelik bir yürektir. Kadına bahşedilip de erkeklerde olmayan en önemli meziyetlerin başında annelik gelmektedir. Ana olabilmek ve bu meziyetlerle donatılmak ne güzel bir duygudur.
Peygamber Efendimizin ‘’ Cennet Annelerin Ayakları altındadır’’ Hadisi şerifi annelerin yeri ve öneminin büyüklüğünü anlatmak da olup Milletimizde ‘’Ana gibi yar, vatan gibi diyar olmaz ‘’ anlayışıyla anne ile vatanı eş tutmuştur.
Sevgilerin en özeli ve değerlisi olan anne sevgisi başka hiçbir sevgiyle karşılaştırılamaz. Bizi dünyaya getiren besleyip büyüten sevincimizle sevinen üzüntümüzle üzülen annelerimizin hakkını ne yapsak ödeyemeyiz
Bütün anneler mübarektir. Şehidin annesinin toplum yaşantımızda ayrı bir yeri vardır. Eli he zaman öpülmeye layıktır. Bu vesileyle de analarının feryatlarıyla mekanların en yücesine uğurlanan şehitlerimizi rahmetle hürmetle yad ediyorum
Yılın her gününü çocuklarının sağlığını ve geleceğini düşünerek geçiren annelerimizi, yılın bir günü değil, her gününde hatırlamak hatırlarını sormak en temel insani sorumluluğumuzdur.
Annelerimiz ilk ve ebediyen öğretmenlerimizdir. Öğretmenlik görevleri hayat boyu devam etmektedir.
Yine bir gün bir kişi Resulullah’a  (s.a.s) gelip;’’ Anne babanın evlatları boynundaki hakkı nedir.’’ diye sordu. Sevgili Peygamberimiz şöyle buyurdu: ‘’Onlar senin cennet ve cehennemindir. ‘’ görülüyor ki dinimiz Allah’a ibadetten sonra anne ve babamıza hizmeti emrediyor. Onlara yapacağımız hizmet Allah rızasını kazanmamıza vesile olacaktır.
Toplumun en küçük yapı taşlarını aileler ailenin temelini  de anneler oluşturmaktadır. Bu duygu ve düşencelerimle, sevgi dolu yürekleri hayatımız boyunca bizlere yol gösterici olan, dünyanın en yüce görevini yerine getiren başta şehit anneleri olmak üzere tüm annelerimizin Anneler gününü kutlar, saygı ve hürmetle ellerinden öperim’’ dedi.