Haber No: 2017/76
 
         Altındağ/ANKARA  12/06/2017
 
          Altındağ Kaymakamı Erol KARAÖMEROĞLU, 15 Temmuz Şehitler ve Gazileri için 09.06/2017 tarihinde düzenlenen iftar programına katıldı.
 
         İftar programına ayrıca; Ak Parti Altındağ İlçe Başkanı Ahmet KARACA, İlçe Jandarma Komutanı Recep UCAR, Yazı İşleri Müdürü Sema ÇALIŞKAN, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Serdan TAN, İlçe Müftüsü Enver TÜRKMEN, İlçe Sağlık Müdürü Habibe DENİZCİ, İlçe Nüfus Müdürü Aynur KÖSE, İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Sabri ÇOBAN, Şehit Aileleri, Gazi ve yakınları ile kalabalık bir davetli topluluğu katıldı.
 
         Kur’an-ı Kerim tilavetinden sonra yapılan duanın ardından konuşan Kaymakam Erol KARAÖMEROĞLU, ‘’Aziz Şehitlerimizin ve gazilerimizin elleri öpülesi aileleri hoş geldiniz. Hepinizi saygı, sevgi ve muhabbetle selamlıyorum.’’ Diyerek söze başlayan Kaymakam Erol KARAÖMEROĞLU,
                                     
         ‘’Başı rahmet, ortası mağrifet, sonu kurtuluşa erme olan on bir ayın sultanı bu mübarek Ramazan ayında Devletimizin milletimizin asıl sahipleri Aziz Şehitlerimizi ve Gazilerimizi anmak onlara şükran ve saygı dileklerimizi iletmek amacıyla sizlerin onuruna bu iftar programını düzenledik.
 
             Şehitlerimiz ve gazilerimiz yaptıklarıyla Türk tarihinde ve Türk milletinin gönlünde yerini almıştır.
 
     Ülkemiz tarihinin en acımasız hain, alçak darbe girişimi 15 Temmuz 2016 gecesi yaşanmıştır. Başkomutanımız, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN’ ın feraseti Hükümetimizin dik duruşu milletimizin cesareti ve kahramanlığıyla yeni ve güçlü bir Türkiye sabahına uyanabildik. Dünyanın en güzel milletine sahibiz. Bugün de millet sayesinde Türkiye Cumhuriyeti ayaktadır ve sonsuza dek öyle kalacaktır. Dünyada hiçbir millet yoktur ki, vatanın her karış toprağını şehitlerine yatak, al kanını da gönderine bayrak yapsın. Bu yüce Türk milletinin onurudur, gururudur. 15 Temmuz da milletçe bir kez daha bu vatanın bölünmeyeceği dünyaya haykırılmıştır.
 
         Ülkemizi hayal bile edilemeyecek bir tahribata uyandırmak için kalkışılan bu Fetö terör örgütü darbesinin hezimete uğratılmasından canlarını, yüreklerini ortaya koyan tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı, gazilerimize ise acil şifalar dileyen Kaymakam KARAÖMEROĞLU konuşmasını şu sözlerle sürdürdü:
    
            Muhterem Şehit ve Gazi ailelerimiz:
        
‘’Sizler bu vatana en kıymetli varlıklarınızı, uzuvlarınızı verdiniz. Sizlerin acılarını dindirmek mümkün değildir. Ancak şunu bilin ki, milletçe acınızı hissediyor ve paylaşıyoruz. Sizlere Millet olarak şükran ve saygı duyuyoruz. Sizler bu milletin en onurlu, en saygıdeğer fertlerisiniz. Şehit ailesi olmak gibi en yüce onuru taşımaktasınız. Fakat şunu da unutmayın ki hiçbir şehidimizin kanı yerde bırakılmamıştır, bırakılmayacaktır. Ve rengini şehitlerimizin al kanından alan Bayrağımız ilelebet özgürce dalgalanacaktır.
 
         Bu duygu ve düşüncelerle başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere Vatan savunması için canlarını seve seve feda eden başta 15 Temmuz şehitleri olmak üzere tüm aziz şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyorum, Şehitlerimizin değerli ailelerine bir kez daha sabır diliyor Ramazan bayramını şimdiden en kalbi duygularla kutluyorum‘’ diye konuştu.
 
         Program sonunda, Şehit ve Gazi aileleri ve davetliler ile fotoğraf çektiren Kaymakam Erol KARAÖMEROĞLU, İftar Programına katılan herkese teşekkür etti.