Altındağ Kaymakamı Erol KARAÖMEROĞLU İstiklal Marşı’nın Kabul Edildiği Günü ve Mehmet Akif ERSOY’u Anma Günü Programına Katıldı.
 
Haber No: 2019/23
12.03.2019
  
        
Taceddin Dergahı’nda (Mehmet Akif ERSOY Evi), Vakıflar Bölge Müdürlüğü ve Türkiye Yazarlar Birliği tarafından düzenlenen, İstiklal Marşı’nın Kabul Edildiği Günü ve Mehmet Akif ERSOY’u Anma Günü programına Milli Eğitim Bakanı Sayın Ziya Selçuk, Eski TBMM Başkanı Sayın Bülent Arınç, Ankara Vali Yardımcısı Emin Çolak,Altındağ Kaymakamı Erol Karaömeroğlu, Ankara Vakıflar Bölge Müdürü Temel Ünlü, Türkiye Yazarlar Birliği (TYB) Şeref Başkanı ve Mehmet Akif Ersoy Araştırmaları Merkezi Başkanı Dr. Mehmet Doğan, TYB Genel Başkanı Prof. Dr. Musa Kazım Arıcan ve çok sayıda vatandaş katıldı.
 
Mili Eğitim Bakanı Sayın Ziya Selçuk "İstiklal Marşı aynasından kendimize şekil verdikçe büyük Türk milleti, devletiyle ilelebet payidar kalmaya devam edecektir. Bizler geçmişin mirasını ve geleceğin emanetini taşıyoruz. Unutmayınız ki hepimizin omuzlarında çocuklarımızın şahsında geleceğin sorumluluğu var. Bu sorumluluğu taşımak çalışmak, fedakarlık ister." dedi.
 
Öğrencilerin İstiklal Marşı'nın dizelerini okuduğu programın ardından Mili Eğitim Bakanı Sayın Ziya Selçuk ve beraberindeki heyet, Mehmet Akif Ersoy'un evi ve Taceddin Dergahı'nda incelemelerde bulundu, yetkililerden bilgi aldı.
 
Altındağ Kaymakamı Erol Karaömeroğlu Ankara il Kültür Ve Turizm Müdürlüğü tarafından organize edilen, İstiklal Marşı’nın Kabul Edildiği Günü ve Mehmet Akif ERSOY’u Anma Günü Programı kapsamında 1. TBMM’ de şairimizin hayatını konu alan tiyatro oyununu izledi.